Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gwizdałach. ::Wychowanie ku wartościom. ::Miejsce z tradycjami. ::Nauka, zabawa, rozwój.

Aktualności

11 maja 2015 15:36 | Aktualności

Dzielni Strażacy - spotkanie edukacyjne.

Z racji Dnia Strażaka, który jest patronem naszego przedszkola, 8 maja 2015r nasze przedszkole ( maluszki, starszaki i zerówkę) odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdałach. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ich pracą, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, wypadku oraz numerem alarmowym. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych zadań; udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń. Informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi.

Jednak największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki. Strażacy zaprezentowali dzieciom swoje umiejętności podczas inscenizacji gaszenia mini pożaru, zaprezentowali pokaz sprzętu, w które są wyposażone wozy strażackie. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki, polać wodę wężem strażackim oraz wejść do wozu strażackiego. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Dzieci przygotowały dla naszych gości niespodziankę, śpiewając im piosenkę pt:,, Jedzie straż pożarna”.

Bardzo dziękujemy strażakom za tak cenne spotkanie!

Przeczytano: 927 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzielni Strażacy!