Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Gwizdałach. ::Wychowanie ku wartościom. ::Miejsce z tradycjami. ::Nauka, zabawa, rozwój.

Aktualności

05 lutego 2020 22:27 | Aktualności

Projekt "Miasto Pamięci"

Nasza szkoła zakończyła realizację historycznego projektu edukacyjnego „Miasto Pamięci”, w którym braliśmy udział przez kilka ostatnich miesięcy. Inicjatorem przedsięwzięcia była PGE Energia Ciepła we współpracy z Fundacją Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. 3 lutego 2020 roku w Holu Dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Pana Krzysztofa Wiśniewskiego, Prezesa Zarządu Fundacji Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Pawła Zarzyckiego, Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła Pana Wojciecha Dąbrowskiego i Prezesa PKP Pana Krzysztofa Mamińskiego.

Spośród 60 mazowieckich szkół wyłoniono laureatów konkursu oraz wręczono kilkanaście wyróżnień. 1 miejsce zajął Hubert Wiktorzak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, 2 miejsce - Bartosz Ludwiczak z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku oraz 3 miejsce - Maja Mikołajczyk z Liceum Ogólnokształcącego nr 156 w Warszawie.

Korzystając z okazji, zachęcamy uczniów do odwiedzenia wystawy „Ofiary cywilne Warszawy w  czasie niemieckiej okupacji w latach 1939 – 1945” realizowanej w ramach projektu „Tablice Pamięci”, która znajduje się w Holu Dworca Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki i będzie dostępna do 31 marca 2020 r.

Zapraszamy również do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej „Tablice Pamięci”, w której znajdziecie mapę z 167 lokalizacjami tablic projektu Karola Tchorka. Za pomocą nawigacji możemy dotrzeć do dowolnej z nich i przeczytać historię z nią związaną. Aplikacja do pobrania w sklepie Google Play oraz App Store.

Przeczytano: 331 razy. Wydrukuj|Do góry

Portal POLinfo.eu